Nakładarka 18 kg z pistoletem standardowym, sterowanym ręcznie
Klej wlewamy do zbiornika. Zamykamy pokrywę doprowadzamy sprężone powietrze (2-5 bar). Zakładamy właściwie dobraną dysze klejową. Na pistolecie regulujemy ilość podawanego kleju – urządzenie jest gotowe do pracy.
Dane techniczne:
Model Nakladarka 18 kg z pistoletem standardowym
Typ pistoletu standard 20000
Ilość pistoletów
NK 118100 - 1 pistolet (wyposażenie standartowe)
NK 118200 - 2 pistolety (opcja)
Pojemność zbiornika 18 kg
Wyposażenie standardowe:
Opis szczegółowy
Niezależnie od wielkości nakładarki zbudowane są z zbiornika ciśnieniowego wykonanego ze stali nierdzewnej, żeliwnej pokrywy z manometrem, zaworem bezpieczeństwa, zaworem do napełniania sprężonym powietrzem i wyjściem do którego podłączony jest wąż zakończony jednym lub dwoma pistoletami klejowymi z dyszą szpic. W skład urządzenia wchodzi też zewnętrzny pojemnik na wodę, do przechowywania pistoletu podczas przerw w pracy.
Praca z nakładarką jest bardzo prosta. Klej wlewamy do zbiornika (lub pośredniego wiaderka), zamykamy pokrywę, doprowadzamy sprężone powietrze (2-5 bar) – jedno napompowanie wystarczy do opróżnienia całego zbiornika. Dzięki temu nakładarka jest bardzo uniwersalna i mobilna (nie musi być podłączona do kompresora). Zakładamy właściwie dobraną dyszę klejową. Na pistolecie regulujemy ilość podawanego kleju – urządzenie jest gotowe do pracy.
Kluczowe jest właściwe dobranie dyszy do kształtu elementu na który klej ma być naniesiony oraz właściwe wyregulowanie pistoletu. Ilość podawanego kleju nastawiamy obracając śrubę regulacyjną znajdującą się za spustem pistoletu. A dyszę dobieramy z szerokiej oferty standardowej lub zamawiamy dyszę specjalną wykonaną na zamówienie na podstawie rysunku lub wzoru połączenia.
Cel jest taki aby klej znajdował się dokładnie w miejscu przeznaczenia w określonej w dokumentacji ilości i aby proces nakładania przebiegał sprawnie. Nakładanie kleju tymi urządzeniem daje takie możliwości. Zastosowanie ich ma więc istotny wpływ nie tylko na wytrzymałość połączenia i ilość zużytego kleju ale także znacznie zwiększa wydajność produkcji, a poprzez zmniejszenie lub eliminacje wycieków ogranicza do minimum zużycie narzędzi lub taśm ściernych.