Infolinia (pn-pt 8-18):  691 017 505  handlowy@e-maszyny.net.pl
Koszyk
0


RĘCZNE I CIŚNIENIOWE NAKŁADARKI KLEJU
RĘCZNE I CIŚNIENIOWE NAKŁADARKI KLEJU

                Do nakładania kleju wodorozcienczalnego - stolarskiego na powierzchnię drewna stosuje się różnego rodzaju nakładarki.

Klej możemy nakładać ręcznie lub ciśnieniowo.

                Nakładarki ręczne klejowe, to małe zbiorniki zazwyczaj metalowe, pod którymi znajdują się wałki gumowe lub gąbczaste, za pomocą, których rozprowadza się klej po powierzchni elementu. Zastosowanie wałka gąbczastego lub gumowego zależy od tego, ile kleju chcemy nałożyć na powierzchnię. Wałek gąbczasty działa jak zwykła gąbką z dużą ilością chłonnych porów, natomiast wałek gumowy ma powierzchnię ryflowaną i przyjmuje znacznie mniej kleju niż gąbczasty. Wałki mają różną długość i średnicę w zależności od producenta. W naszej ofercie znajdziecie wałki o długości 45, 70/72, 120/122, 140, 150, 180 i 220 mm. Nakładarki ręczne w zależności od producenta mogą posiadać zamknięcie i podstawę.

                Do nakładania kleju na wąskie krawędzie elementu możemy zastosować ręczną nakładarkę kleju EM125T lub EM25D Virutex z wewnętrznym wałkiem zanurzonym w zbiorniku z klejem. Wałek jest elementem nie wyjmowanym o szerokości 90 mm, wykonanym z metalu i pokrytym ryflowaną gumą. Nakładarka kleju w czasie pracy stoi na statywie, stanowiącym wyposażenie standardowe, a element ręcznie operator przesuwa po wewnętrznym wałku.

                Ciśnieniowe nakładarki do klejów dyspersyjnych, są to zbiorniki kleju zamykane zazwyczaj na 3/4 duże śruby, w których znajduje się klej pod ciśnieniem. Klej dyspersyjny wlewamy bezpośrednio do metalowego zbiornika lub zbiornika z pcv, który może znajdować się we wnętrzu, zamykamy śrubami i jednorazowo dopompowujemy sprężarką do 5 atmosfer. W przypadku przepompowania powyżej żądanego ciśnienia, zadziała bezpiecznik i wypuści powietrze. Zbiornik w górnej części posiada manometr.  Do zbiornika dołączony jest kilku metrowy wąż zakończony pistoletem klejowym z dyszą szpic w standardzie. Ilość kleju dozujemy przy pomocy pokrętła znajdującego się w tylnej części pistoletu. Do pistoletu klejowego możemy dołączyć różnego typu dysze tj.: dysze płaskie lub walcowe do powierzchni płaskich; dysze do kołków; dysze do gniazd; dysze do wręgów; dysze do połączeń czopowych i dyszę do zaprawek okrągłych. Pod jeden zbiornik możemy w razie zaistniałej potrzeby podłączyć kilka pistoletów. Niestety nie zalecane jest to w przypadku małych zbiorników. W zależności od producenta nakładarki ciśnieniowe mogą mieć wielkość: 3, 5, 8, 10, 12, 18 i 20 kg.

Zbiorniki klejowe ciśnieniowe można podłączyć pod maszyny stacjonarnej do nakładania kleju po dołączeniu reduktora ciśnienia na wejściu do zbiornika.

OTWORNICE
OTWORNICE

OTWORNICE PROFIT
W naszej ofercie możecie Państwo znaleźć otowrnice holenderskiego producenta marki Profit do wiercenia przy pomocy wiertarek ręcznych.
Otwornice Profit są jedyne w swoim rodzaju z uwagi na innowacyjny system Click & Drill pozwalający na: szybką zmianę otwornic na trzpieniu prowadząco-centrującym,łatwe usuwanie urobku z wnętrza otwornicy bez użycia
narzędzi pomocniczych, powiększenie istniejącego otworu oraz odwierty pod ostrym kątem.
Głownym elementem pozwalającym na wykonanie powyższych czynności jest zastosowanie w tylnej częśc otwornicy mechanizmu zamykającego, a na wiertle prowadzącym wgłębienia do blokowania otwornicy.

Otwornice z systemem Click & Drill dzielą się na: 

Otwornice uniwersalne ProFit MULTI PURPOSE są wykorzystywane do odwiertów do 52 mm w materiałach drewnopochodnych, drewnie twardym, tworzywach sztucznych, cegle, płytkach ceramicznych, płytach gipsowo-kartonowych, betonie komórkowym i corianie. Dostępne są w średnicach od 16 do 330 mm. Narzędziem można wykonać ponad 500 otworów. Otwornice MULTI PURPOSE wiercą do 5 x szybciej i mają nawet 10-krotnie wydłużoną żywotność w porównaniu z innymi dostępnymi produktami na rynku. Można zakupić je pojedyńczo lub w zestawach.

Otwornice uniwersalne ProFit MULTI PURPOSE LONG znajdują zastosowanie przy odwiertach w tych samych materiałach co otwornice ProFit MULTI PURPOSE. Posiadają dłuższą koronkę i mają możliwość wykonania odwiertów do 152 mm głębokości. Dostępne są w średnicach od 32 do 210 mm.

Otwornice ProFit BIMETAL PLUS (HSS-Co) ze stałą podziałką zębów, służą do wykonania odwiertów w metalach i stali o grubości materiału do 3 mm. Charakteryzują się wydłużoną żywotnością dzięki zawartości 8% kobaltu, a także rónomierną pracą dzięki specjalnemu szlifowi uzębienia.

Otwornice ProFit DIAMOND DRY znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba wykonania odwiertów w bardzo twardych materiałach takich jak gres, kamień. Praca na sucho i bez użycia chłodziwa. System Clic & Drill jest zastosowany od średnicy 18 mm. Małe średnicy od 5 do 16 mm wykonujemy przy pomocy wierteł diamentowych z woskiem.

W ofercie marki Profit znajdziemy również otwornice HM ENDURA służące do wykonania odręcznych odwiertów w metalach i stali o grubości ścianki powyżej 3 mm. Otwory w stali konstrukcyjnej o grubości 8 mm można wykonać w czasie mniejszym niż 30 sekund. Otwornice HM ENDURA służą do odręcznych odwiertów bez potrzeby użycia stojaków magnetycznych. Charakteryzują sie wydłużoną żywotnością narzędzia i 5 x szybszą prędkością odwiercania w porównaniu z otwornicami bi-metalowymi. Odpowiednia ilość i geometria zębów umożliwia uzyskanie perfekcyjnych i gładkich krawędzi otworu. Możliwe jest ostrzenie narzędzia.

 

Promocja na elektryczny stół warsztatowy podnośny nożycowy 2t

Obniżka ceny o prawie 300 zł, tylko do 30.04 (do godz. 16:00)

SN2000 - Elektryczny stół warsztatowy podnośny nożycowy 2000kg 2t

Producent: Viber System
Model: SN2000
Udźwig: 2000kg
Minimalna wysokość: 190mm
Maksymalna wysokość: 1010mm
Skok: 820mm
Czas podnoszenia: 35-40 sekund
Zasilanie: 380V/50Hz, AC 0,75kW
Wymiary stołu: 1300x800mm
Waga: 280kg
Wymiary do transportu: 135x85x25cm

Zobacz elektryczny stół

Promocja - Hydrauliczny podnośnik maszynowy 10000kg 10t

W promocji dnia hydrauliczny podnośnik maszynowy 10t. Niższa cena obowiązuje do 25.04.2018 do godz. 16:00.

PM10 - Hydrauliczny podnośnik maszynowy 10000kg 10t

Producent: Viber System
Model: PM10
Udźwig: 10000kg
Skok: 160mm
Zakres podnoszenia na głowicy: 320-560mm
Min. wysokość na pazurze: 35mm
Min. wysokość na pazurze przy max. podniesieniu: 160mm
Zakres podnoszenia na pazurze: 35-195mm
Waga: 25kg

Zobacz podnośnik

Sklep Internetowy LOOP